Heureka
+420 773 002 808 (pracovní dny, 9-17)

Zimní kabát. Co o Vás prozradí?

  27. 01. 2014      Ze světa módy

Říká se, že první dojem vždy hodně o člověku vypoví. Chcete vědět jak za Vás mluví barva a styl Vašeho kabátu? Tak čtěte dále.

V podstatě do konce března bude kabát vaším nejlepším společníkem, ať jdete kamkoliv. A to nejen z praktického hlediska, ale bude hlavním vizuálním prostředkem pro většinu lidí s kterými se setkáte. Statisticky je totiž dokázané, že první dojem vzniká přibližně už po 0,6 vteřinách. Váše slavnostní garderóba nebo šaty na večírek pro Vás doteď tvořily možná nejdůležitější outfit, ale skutečnost je taková, že ty uvidí jen lidé, kteří Vás buď již znají nebo ti "společensky unavenější". Ovšem pro lidi, kteří Vás osobně neznají a náhodně potkají venku na ulici, bude váš svršek jasnou definicí. Co o vás tedy váš kabát prozradí?

zdroj: google.com zdroj: google.com

 

Plášť s kapucí

Říká se, že je to takový "Peter Pan" kabátů. Pro chlapce a dívky, kteří nechtějí vyrůst, vypadá roztomileji a je ideální v případě, že děláte tvůrčí zaměstnání, jste trochu bohémský typ nebo v dospívajícím věku. Naopak není to nejlepší nápad, pokud budujete kariéru jako elegán v kanceláři. Doslova Útulná kapuca a množství rozměrných kapes může být praktické pro nákup plechovek ležáku a čekání na noční autobus, ale je to obrázek, který chcete promítat?

zdroj: google.com Ale i kabát s kapucou může občas vypadat elegantně. Je nutno dobře vybírat. zdroj: google.com

 

Trenčkot

Trenčkot už není volba, ale symbol. Christoper Burberry sehrál zásadní roli v přesvědčování britských žen, že tento typ kabátu je velmi žádoucí jako módní doplněk spíše než aby sehrál roli ochrany před deštěm. Pamatujete na promoklý plášť, který ukrývala ve skříni i vaše babička? Tak ten je nyní znovuzrozen. V lichotivých střizích a  s dynamickými lemy je hitem také této sezóny.

zdroj: google.com Kabát Trenčkot. zdroj: google.com

originální barevný Desigual kabát Marian originální barevný Desigual kabát Marian

 

Parka

Chcete se stát dětmi ulice, ale být zároveň i okouzlující? Americký zpěvák a rapper P Diddy se postavil tváří v tvář tomuto zdánlivě nevyřešitelnému hlavolamu a v parce s bílou kožešinou na kapuci vyrazil ven. Mělo to ale pro všechna média vedlejší účinek- s větrovkou, zlatými zipy a umělou kožešinou totiž vypadal ve vzhledu opotřebované bundy taky jako naprostý "ocas" z ghetta. Pokud ale zvolíte vhodné oblečení, může být tento kabát i ležérně originální.

parka Moderní parka. zdroj: google.com

 

Kožené rukávy

Jak rozpoznat čtenáře Vogue v této sezóně na 50kroků ? Bude mít kožené rukávy na kabátu! Tento pohled byl k vidění na celé řadě přehlídkových mol na tuto zimu, evokuje odhodlání a lásku k módě. Navíc příliš nepředpokládá větší životnost než tuto sezónu, proto vypadá, že nositel utratil celý svůj příjem za tento módní výstřelek a opravdu dělí zrno od plev.

zdroj: google.com Kabát s koženými rukávy. zdroj: google.com

Máte svůj oblíbený kousek v šatníku a našli jste se v tomto článku? Vzhledem k tomu, že i oldschool parka jde nosit moderně a může vypadat cool, tak i vy se nemusíte stydět, pokud skrýváte ve skříni oblíbený letitý kousek a umíte ho nosit ;)

Publikoval: Team Different

Líbil se vám článek?

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Další informace