Heureka
+420 773 002 808 (pracovní dny, 9-17)

Zeštíhlete své tělo optickým klamem!

  09. 09. 2013      Ze světa módy

Téměř každá žena je podle výzkumu nespokojená se svojí postavou, přesto každý z nás může vypadat skvěle a pomocí správně zvolené módy se alespoň trochu přiblížit ideálu. Chcete vědět, jak se co nejlépe obléknout, aby to lichotilo Vaší postavě? Může to být někdy ošemetná věc, a tak Vám přinášíme návod, jak na to.

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak pracovat s tělem je využít optických iluzí. Následující obrázek ukazuje, jak účinné to může být:

Lines

Všechny linky na obrázku jsou stejně dlouhé, přesto ta na pravé straně vypadá nejdelší. Zajímavé, že? Přitom stačí správně čáry zakončit.

Optický klam 1. - Svislé čáry

Vertical-1

Svislé čáry mají zeštíhlující účinek, ať už je umístíte kamkoliv. To je důvod, proč vypadáte štíhlejší například ve svisle pruhované košili nebo v kalhotách s puky. Jak můžete vidět na obrázku výše, silueta na pravé straně vypadá štíhlejší, i když obě figury jsou stejné velikosti.

Vertical-Lines-

Umístění vertikálních linek je také důležité. Čím blíže jsou u sebe, tím budete vypadat štíhlejší. Opět tu máme dvě figury stejné velikosti, ale ta na pravé straně vypadá tenčí.

Optický klam 2. - Horizontální linie

Horizontal-Lines

Říká se, že vodorovné čáry vás rozšíří, je to pravda, obzvláště pokud je umístíte na širší část vašeho těla. Šaty na levé straně bez přerušení horizontální čarou vypadají na figuře užší, než ty vpravo, kde jsou přerušeny přesně v místě, kde se postava rozšiřuje.

Horizontal-Placement-

Nicméně, vodorovné čáry můžete použít ve svůj prospěch. Pokud je tedy umístíte správně. Jak můžete vidět na obrázcích výše, postava zcela vlevo a zcela vpravo vypadá úplně nejtenčí, zatímco ta uprostřed, která je rozdělena přímo v polovině, se jeví jako nejtlustší. Čím více jednu (požadovanou) část prodloužíte, tím štíhlejšího efektu dosáhnete.

Optický klam 3. - Diagonály

Diagonal-Lines

Diagonální linie vytvoří neuvěřitelný efekt, podobně jako svislé čáry. A to bez ohledu na to, kam je na svém těle umístíte. Můžete vidět, že na pravé straně se vytvořil pomocí šikmých čar větší efekt zeštíhlení než pomocí pravidelných kolmých linií na straně levé.

Optické klamy jsou velmi jednoduchou a zajímavou pomůckou i ve výběru vhodného oblečení. Zeštihlující motiv oblečení a zeštihlující módní triky existují. Chce to jen vědět, jaký je ten správný. Po přečtení tohoto článku je ale jasné, že už chybu neuděláte;) Buďte different...

Publikoval: Team Different

Líbil se vám článek?

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Další informace