Heureka
+420 773 002 808 (pracovní dny, 9-17)

Módní Poradna

Z čeho jsou vyrobené ekologické skládací tašky?

  20. 02. 2020      Jak se obléknout

Dobrý den,

na e-shopu jsem zahlédla, že nabízíte skládací tašky LOQI. Podle popisku jsou prý ekologické, ovšem mě se zdají plastové. Opravdu se dají tyto tašky považovat za produkt udržitelné módy?

Děkuji

Daniela Š.

Odpověď

Dobrý den Danielo!

Děkujeme za zajímavý podnět. Rádi Vám materiály této ekologické tašky přiblížíme a vysvětlíme, v čem spočívá její udržitelnost.

Představujeme vám Polyester Taffeta!

Díky tomuto materiálu taška LOQI vydrží a unese snad vše! Udržitelnost totiž znamená také "nosit dokud se jen dá", tedy jednoduše do úplného roztrhání! Vzhledem k tomu, že Polyestrer je odolný vůči chemikáliím, odření i vytahání, vydrží opravdu dlouho. Navíc vyprat ho stačí pouze v ruce, spotřebujete tedy méně vody než při praní látek bavlněných. Když už Vám nebude sloužit, můžete tašky klidně recyklovat. Z tohoto materiálu se totiž vyrábí konstrukční materiál a mnohem více.

A toto je TPU!

Dalším hrdinou tašky LOQI je Thermo Polyurethane. Elastický, vzdušný, voděodolný, nárazuvzdorný, otěruvzdorný,olejuvzdorný...a časem nemění barvu! To je pecka, že?
TPU není toxický, používá se i v biomedicíně. Tento materiál si nesmíme plést s PVC nebo PET, které jsou škodlivé, jak pro člověka, tak pro životní prostředí! Navíc se dá také recyklovat; materiál se totiž může být rozpustit a zformovat znova a znova!

navíc...

Potisk bez použití vody 

Všechny produkty této značky jsou potištěny bez použití vody a ekologickými barvami, které se mohou pyšnit certifikátem STANDARD 100 od OEKO-TEX®.

A jak to vypadá v továrně?

LOQI se vyrábí v Číně, v rodinné továrně se 150 zaměstnanci. Rodinná továrna neznamená ovšem, že značka zaměstnává děti! ;) LOQI se pyšní akreditací BSCI, která se stará, aby všichni zaměstnanci měli benefity, od zdravotně nezávadného pracovního prostředí, adekvátního platu, bezpečnosti, po férová zaměstnanecká práva. LOQI jednoduše vyrábí produkty, které milují lidé i příroda! 

 Zaujal vás etický přístup této značky? Pořiďte si krásnou tašku i pro sebe! ZDE

Image result for loqi

S přáním hezkého dne

Markéta za tým Different.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Další informace