EXTRA -20% na Moodo, Converse, Skechers, Ichi s kódem EXTRA20Končí za 152 hodin 40 minut
Heureka
+420 773 002 808 (pracovní dny, 9-17)

Velikosti Crocs

  18. 04. 2019      Ze světa módy

Často se potýkáte s tím, že nevíte jak vybrat správnou velikost bot módní značky Crocs? Pokud nemáte možnost si boty vyzkoušet a nakupujete přes internet, setkáte se s tím, že vybrat správnou velikost této značky je někdy náročné, a proto bychom vám chtěli poskytnout vysvětlení i několik rad, jak na to. 

Boty Crocs jsou na podrážce i na eshopech značeny americkým číslováním, před číslem se navíc nachází písmeno, které mnozí z vás nemusí pochopit - M, W, C, J. 

A tady je vysvětlení: 

M - jako Man, tedy označení velikosti Crocs pro pány

W - jako Woman, označení velikosti Crocs pro dámy

C - jako Children, označení velikosti Crocs pro děti.

J - jako Junior, označení velikosti Crocs pro dospívající děti a mladistvé

Jak tedy určit, které číslo bot Crocs je pro vás to pravé? Řiďte se převodní tabulkou Crocs! V té uvidíte, jaké americké (US) velikosti odpovídají té vaší - evropské (EU). Boty Crocs si pořizujte ve stejné velikosti, na kterou jste zvyklí v evropském číslování. Při výběru je třeba dbát na tvar boty. Například oblíbené dřeváky a klasické modely jsou navržené tak, aby měla noha v botě vůli, tedy větší prostor. Je proto důležité uvědomit si, že v různých provedeních bot Crocs může mít stejná velikost nohy odlišný prostor.

pantofle Crocs 

U balerínek Crocs, které jsou naopak přiléhavé, dbejte na to, aby vám nepadaly z nohy, a zároveň aby nebyly příliš těsné. Je třeba zmínit, že boty Crocs jsou vyrobeny z patentovaného materiálu Croslite, který je měkký a přizpůsobivý, ale nečekejte, že boty vytáhnete o celé číslo. Většina bot navíc disponuje ortopedicky tvarovanou vnitřní stélkou, která většinou obsahuje i stimulační, masážní body. Proto byste po takových botách měli vyžadovat maximální komfort. 

baleríny Crocs

Správný výběr velikosti můžete ještě zkontrolovat změřením svého chodidla a porovnáním délky stélky, která je v tabulce rovněž uvedena. Mnozí si myslí, že stélka je podrážka a poměřují botu z venku. To je však mýlka. Stélka je vnitřní, a tak musíte brát v potaz prostor, který je určen vašemu chodidlu. Měří se tedy přibližně půl centimetru od okrajů uvnitř boty. Pokud máte poloviční velikost například 37,5, je doporučováno vzít nejbližší celé číslo například 38.

 Více na našem videu na Different TV!

Publikoval: Differenta Team

Líbil se vám článek?

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Další informace