DÁREK - Sportovní taška Desigual ke každé objednávce nad 2 900 KčDÁREK - Taška Desigual k objednávce nad 2 900 KčTO CHCI!
Heureka
+420 773 002 808 (pracovní dny, 9-17)

TikŤakJinak- Originální šperky ze starých hodinek - Rozhovor

  17. 02. 2014      Ze světa módy

Šperky jsou důležitým prvkem každého outfitu. Značka TikŤakJinak vyrábí originální šperky z hodinek. Přinášíme Vám rozhovor s jejich návrhářkou Janou Nyergesovou:

Designérka Jana Nyergesová- TikŤakJinak Designérka Jana Nyergesová- TikŤakJinak

1. Jak značka vznikla? Kde vznikl nápad vytvořit šperky z hodinek?

Značka vznikla v říjnu roku 2009 a samotný název TikŤakJinak znamená "hodinky jinak."  Jedná se o českou značku a proto má ryze český a pro někoho možná trochu úsměvný název. Značka se ale nezaměřuje primárně jen na hodinky, ale také na recyklaci jako takovou, protože nabízí šperky nejen ze starých hodinek, ale i z jakýkoliv jiných materiálů - např. starých součástek z počítačů, staré bižuterie, nefunkčních rozbitých fotoaparátů a mnoha jiných již neupotřebitelných předmětů.

TikŤakJinak-šperk ze součástek TikŤakJinak- šperk ze součástek

Inspirací pro zrod značky byla kombinace vášně ke starým věcem a vztah k tvorbě. Šperky byly ze začátku určeny pouze pro osobní potřebu, pro velký zájem ze strany mých přátel se zrodila značka TikŤakJinak.

2. Jak dlouho už je značka na trhu?

Značka TikŤakJinak je na trhu již 6. rokem a za dobu svého působení zaplavila virtuální svět, obohatila mnohé zákazníky a zákaznice a rozšířila se do povědomí mnoha lidí po celé České republice. Kromě prodeje výrobků např na www.DifferentFashion.cz má za sebou také několikeré představení v televizi, rozhlase, tisku a účast na několika výstavách.

3. Pro jakou skupinu lidí je TikŤakJinak určeno?

Originální šperky a doplňky značky TikŤakJinak jsou určené všem lidem, kteří se nebojí odlišit od ostatních. Tito lidé se nenechají svázat módním diktátem, nebojí se porušit konvence, mají rádi nové nápady a přístupy. Šperky jsou mnohdy výrazné, neobvyklé a originální a jsou zaručeně nepřehlédnutelné.

TikŤakJinak-šperk panenka TikŤakJinak- šperk brož panenka

4. Konkrétně jaké produkty vytváříte?

Jedná se o řady klasických šperků pro ženy- náušnice, náhrdelníky, prsteny, brože, ale i pro muže - manžetové knoflíčky, náramky. Dalším produktem bývají zakázky určené přímo pro konkrétního zákazníka. Mezi další oblíbené šperky a doplňky patří též například dárkové placatky či starožitné šperky. Ať se jedná o jakýkoliv šperk nebo módní doplněk, každý má vždy svůj osobitý ráz, příběh a originalitu.

5. Jak časově náročné je vytvořit 1 šperk?

Záleží na produktu samotném a na přání zákazníka. U vyvíjení nových podob šperků a nových cest a také u prací na zakázku trvá proces tvorby klidně i několik dní nebo měsíců, kdy společně se zákazníkem hledáme finální podobu šperku v samostatných jednotlivých krocích tak, aby byl zákazník naprosto spokojen. U výrobků, u kterých je postup již zavedený, je to někdy otázka několika hodin, ale někdy i několika dnů. Záleží vždy na složitosti, velikosti šperku a dostupném materiálu.

6. Je zboží TikŤakJinak cenově dostupné pro každého?

Ano, šperky a doplňky jsou dostupné pro každého. Jsou navrhovány v různých sériích tak, aby si mohl každý zákazník vybrat dle svých možností. Některé série jsou dostupné již od několika set korun, dražší exkluzivní kousky na zakázku se pohybují v rozmezí 400 - 900 korun a výše. V každém případě je šperk vždy originál.

7. Šperky jsou vytvořené ze starých hodinek, kde tyto hodinky získáváte?

Velkým zdrojem hodinek a jiných neupotřebitelných předmětů jsou moji přátelé a známí. Z materiálu, který takto získávám, použiji naprosto vše, sklíčka od hodinek, ciferníčky, strojky, vše zužitkuji a znovu vrátím do života.

TikŤakJinak-šperk ze starého ciferníku TikŤakJinak- šperk an krk ze starého ciferníku

8. Pokud máme doma staré hodinky např. po babičce, můžeme se na Vás obrátit a Vy nám z nich vytvoříte moderní věc na nošení?

Jistě, je to častá žádost mých zákazníků a mohu říct, že tuto práci dělám moc ráda. Staré nefunkční hodinky přetvořím v originální šperk, který může každý nosit jako součást svého moderního outfitu. Hodinky a s nimi spojená vzpomínka na kohokoliv blízkého tak neleží na dně šuplíku, ale je stále s vámi, jen má novou podobu a nový příběh. Recykluji staré nepotřebné věci a dávám jim nový účel a nové místo v dnešním moderním světě.

TikŤakJinak-náušnice z ciferníku TikŤakJinak-náušnice z ciferníku

Šperky značky TikŤakJinak můžete nakupovat zde: TikŤakJinak - originální šperky na DifferentFashion.cz

Publikoval: Team Different

Líbil se vám článek?

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Další informace