Heureka
+420 773 002 808 (pracovní dny, 9-17)

Tajemství Vaší skříně aneb jak jí správně zorganizovat

  04. 07. 2013      Ze světa módy

O uskladnění bot jsme si již řekli, ale i Vaše oblečení si zaslouží nějaký ten řád. Jako první na řadě bude asi vyčištění skříně, říká se, že co na sebe nevezmete více jak dvakrát za sezónu, toho je lepší se zbavit, ať již darováním, nebo prodejem. Jinak by se Vám totiž mohla nashromáždit spousta kousků, ke kterým máte sice citový vztah, ale už nějaký čas jen zabírají místo těm novým.

2-19-08closet7

Zde Vám přinášíme seznam způsobů, jak organizovat své skříně a šatny.

Pokud nemáte skříně, ale jste šťastnou majitelkou šatny můžete nainstalovat stojany a věšáky rovnou na zeď. Uložte si nejčastěji používané kousky do úrovně očí, ty méně oblíbené pod ně a nakonec nejméně nošené a mimosezónní. Ty nejlépe někam vysoko:)

2-19-08closet3

Pomocí drátěného programu docílíte největší přehlednosti.

2-19-08closet2

Pomocí držáků na závěsy, které lze ukotvit do zdi, lze vytvořit hodně úložného prostoru.

2-19-08closet11

Základem všeho je dobrá viditelnost ve skříni a Vašem šatníku. Máte-li skříň v tmavém koutě, kde nevidíte dobře ani za slunečného dne, nikdy se v něm pořádně nevyznáte. Skříň buď přestěhujte nebo pokud to není možné doplňte bodovými světly, které dokážou divy.

Vše, co můžete složit do úhledných komínků, dejte do jednotlivých regálů. Tento způsob ukládání se hodí zejména pro trička, mikiny-svetry bez aplikací, šály a džíny. Pak jednotlivé komínky roztřiďte třeba podle druhu oblečení.

155514993352705636_ElwyFL3E_c

Třídění oblečení podlé délky a druhu oděvu

Jakmile jste roztřídili druhy oblečení je na řadě srovnat je podle délky rukávů a příležitosti, kam jej budete nosit, to vám usnadní orientaci zejména pokud máte více kusů stejné barvy. 

Výběr správných ramínek

Košile, sukně, saka a kalhoty  pověste na ramínka v úrovni očí. Kupte si nejlépe ramínka stejného druhu a barvy, to zajistí přehlednost v šatníku. Naopak pro sukně a kalhoty (z jemnějších  materiálů) zvolte spíše speciální ramínka s klipy ve tvaru kolíčků. Předejdete tím zmačkání a nevzhledným přehybům.

Každý si svou skříň musí samozřejmě organizovat hlavně tak, aby mu to vyhovovalo. Důležité je nějak začít, jelikož i krásné kousky se v chaosu ztrácejí a jejich oblékání a nošení nám znechutí už samotné hledání ve skříni.

Publikoval: Team Different

Líbil se vám článek?

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Další informace