Heureka
+420 773 002 808 (pracovní dny, 9-17)

Ručně vyráběné šperky ze starých hodinek - TIK ŤAK Jinak

  30. 07. 2013      Ze světa módy

Šperky TIK ŤAK Jinak jsou RUČNĚ vyrobeny z originálních starých hodinářských součástek a strojků. V některých případech jsou doplněné křišťálovou pryskyřicí, která imituje sklo. Jejich tvůrcem je návrhářka Jana Nyergesová, která si prací na těchto špercích plní své sny a fantazie.

TIK ŤAK Jinak - Jana Nyergesová TIK ŤAK Jinak - Jana Nyergesová

Janu jste mohli navštívit na některé z jejích výstav - např. ve Věžním muzeu hodin Soběslav (2012) nebo Alchymické parfumerii Rafaella (2013). Jana se díky své práci dostala i do TV a to dvakrát do pořadu Snídaně s Novou.

DifferentFashion.cz v ČR už 6let prodává oblečení a doplňky zajímavých značek. Když k nám poprvé Jana přišla s nabídkou prodeje značky TIK ŤAK Jinak, tak řekla, že není v České republice moc míst a e-shopů, které se zajímavým značkám věnují a že by si přála u nás vystavovat. To nešlo odmítnout a tak jsme se domluvili na spolupráci. Šperky si můžete zakoupit zde : TIK ŤAK JINAK.

TIK ŤAK Jinak TIK ŤAK Jinak - Brož Jelínek

Každý šperk jsme drželi v ruce mnoho sekund a prohlíželi malinkaté detaily součástek z opravdových starých hodinek, které byly rozebrány a znovu složeny do rozmanitých tvarů, obrazců, ale třeba i do podoby zvířátek a věcí našeho běžného života. Neuvěřitelné.

TIK ŤAK Jinak může být například opravdu origináním dárkem. Nebo Vy neradi dostáváte věci s příběhem? A když si představíte, že někdy v historii někdo tyto staré hodinky dostal, nosil a měl rád a Vy teď celý jejich příběh přetvořený ve šperk můžete nosit na krku, ruce nebo jako brož, má to kouzlo.

TIK ŤAK Jinak - Brož Tančím TIK ŤAK Jinak - Brož Tančím

Některé kousky sama návrhářka popisuje jako steampunkový styl. Co to je si můžete přečíst např. na Wikipedii.

Pokud chcete být opravdu different nesmí Vám tento šperk chybět, každý kus je totiž originál !!!

TIK ŤAK Jinak - šperky z komponentů ze starých hodinek TIK ŤAK Jinak - šperky z komponentů ze starých hodinek

Publikoval: Team Different

Líbil se vám článek?

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Další informace