Heureka
+420 773 002 808 (pracovní dny, 9-17)

Proč se první jarní den nosily různé ponožky?

  03. 04. 2019      Ze světa módy

Před pár dny jste si na našem facebooku mohli všimnout ponožkové výzvy. Přesněji řečeno 1. jarní den, tedy 21.3. jsme vás vyzývali, abyste si v tento den oblékli každou ponožku jinou. Proč? Na tento den připadá každý rok Světový den Downova syndromu. A pro podporu lidí s Downovým syndromem probíhá tak po celém světě tzv. Ponožkový den. 

ponožky


Proč 21.3. oblékat každou ponožku jinou? 

Příčinou Downova syndromu je roztrojení 21. chromozomu. Proto 21.3. Právě různé ponožky otočené patami k sobě symbolizují poruchu 21. páru chromozomů. A že jich na eshopu máme. Zásobte se nejen na příští mezinárodní den. 

21. března je Světový den Downova syndromu, globální den vědomí oficiálně pozorovaný OSN. Každý rok roste hlas lidí s Downovým syndromem a těch, kteří s nimi žijí a pracují. Downův syndrom International proto vybízí všechny přátele po celém světě, aby si vybrali vlastní témata, aktivity a události, které pomohou zvýšit povědomí o tom, co je Downův syndrom, co to znamená mít Downův syndrom a jakou lidé s Downovým syndromem hrají v našich životech zásadní roli. A tak jsme se zapojili i my a vyzvali jsme i vás, naše nejmilejší zákazníky. 

Internet je mocným nástrojem pro zvyšování povědomí, a tak sdílením svých různých ponožek, pomůžete. Na World Down Syndrome Day se dokonce můžete zaregistrovat a sdílet podrobnosti o svých aktivitách a akcích s globální komunitou.

Vy a ponožkový den!

ponožky

ponožky

ponožky

ponožky

Publikoval: Differenta Team

Líbil se vám článek?

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Další informace