Heureka
+420 773 002 808 (pracovní dny, 9-17)

Překlepy a přeřeky světových módních značek

  22. 02. 2019      Ze světa módy

Znáte ten pocit, když si zrovna nejste jistí tím, jak se něco čte nebo vyslovuje a teď máte potřebu někomu to ,,cizí slovo" sdělit. A tak se vám nechce, abyste se neztrapnili? Odhodláváte se, nebo se předem omlouváte a pak to prostě vypálíte a čekáte na reakci? A najednou vám spadne kámen ze srdce, když ten druhý ani nedutá, ba dokonce máte radost, že jste si tu výslovnost tipli správně. Omyl, posluchač může být pouze taktní.

Nejvíce člověk chybuje v jazyce, který opravdu nezná, nemá ho naposlouchaný, anebo jen nemá na jazyky talent, má ale talent určitě zase na jiné věci. Takže když to tak vezmeme kolem a kolem, tak jak se říká, že ,,učený z nebe nespadl", rozhodli jsme se vám přiblížit, jak se v našem oboru vyslovují světové módní značky, jejichž výslovnost je nejvíce komplikovaná. 

Desigual

Tak určitě je to španělská módní značka Desigual, tu prostě komolíme jak můžeme. Víte, španělština má jednu obrovskou výhodu, čte se tak, jak se píše, ve většině případů. Samozřejmě existují různé výjimky, jako když se třeba Mallorka čte správně Majorka, ale tím vás není třeba zatěžovat. Takže značka Desigual se nečte nijak Deziqual, Dezigvel, Disigual, Desiguel, Designual, Designal, Disgvíl, ale prostě a jednoduše D-E-S-I-G-U-A-L.

Desigual

Ju´sto

Další značkou, jíž často komolíme název je italská značka Ju´sto. Justo, Chusto, Gusto, Džísto, Džusto, Jústoo. Ve skutečnosti má tato značka komplikovanější výslovnost, než by se vůbec dalo předpokládat. První dvě písmena, před apostrovem se čtou jako něco mezi Dž a ž - sto
 
 
 
Ju´sto

Crocs

V neposlední řadě tady máme oblíbenou značku Crocs. Kterou většinou vyslovujeme správně jako Kroks. Horší je to ale v písemné podobě, to už mnoho z nás přepisuje podle toho, jak to slyší tedy foneticky jako Kroks, nebo si to vymyslí podle svého jako Croks, Crosky.

 

Crocs

Publikoval: Differenta Team

Líbil se vám článek?

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Další informace