Heureka
+420 773 002 808 (pracovní dny, 9-17)

Mercedes Benz Prague Fashion Weekend

  04. 10. 2014      Ze světa módy

V termínu 4.- 7.9. ožila Praha kulturní akcí s módním podtextem a nesla název Mercedes Benz Prague Fashion Weekend. Nemusím ani dodávat, jaká německá automobilka byla generálním partnerem. A ani to, že se jedná o jednu z největších módních událostí vůbec v celé ČR. Tahle akce je velmi populární a to nejen u nás, ale všude po světě (New York, Sydney, Berlín atd.), kde patří do celosvětové sítě MB fashion weeků. Nicméně u nás je to s právy na Fashion Week složitější. Máme tu vlastně Week a Weekend. A to z důvodu sporů o ochranou známku a název. Ale o tom někdy příště ;)

Každopádně kdy jindy může vidět i normální "smrtelník" tvorbu návrhářů z ČR a SR a vidět významné české i zahraniční hosty.

Měla jsem tu možnost se jet podívat na přehlídku, která se konala v neděli s názvem Odivi. Jedná se o českou značku mlaďounké Ivy Burkertové, kterou nepřehlédnete jak díky její divoké vizáži, tak díky kolekci, kdy podle jejích slov říká: "Nová řada se týká momentu, kdy mám pocit, že mohu všechno. Je o cestě od bílého papíru k mořím celého světa. A o těžkosti i lehkosti návratů k dětské naivitě a bezprostřednosti.“ Ale nepředbíhejme a začněme pěkně od začátku. Už při příjezdu na Václavské náměstí bylo cítit, že se nedaleko něco děje. Jako kdyby mi přišlo, že zrovna v ten den byli všichni tak nějak "vyštýlovaný". Před majestátní budovou Právnické fakulty Univerzity Karlovy, kde se akce konala, bylo pěkně rušno a kumulace lidí "vyštýlovaných" už si nešlo nevšimnout.

MBPFW 2014 MBPFW 2014

Na okamžik jsem si připadala jako někde na ulici v NY, kde jsem nedávno byla a kde i věci, které by si člověk nebo alespoň já osobně na sebe nikdy nepořídila, měli lidé na sobě a uměli to prostě nosit. Nemůžu říct, že bych nešla s módou... Ale u takových těch kousků, u kterých si říkáte, že je k ničemu nedáte se jednoduše vyhýbám. A přitom jak skvěle na ostatních vypadají! Mohla bych před budovou sedět klidně celý den a jen sledovat, co mají ostatní na sobě. Už v tomhle okamžiku, to pro mě byla přehlídka :) Po příchodu do sálu, jsem se trochu zarazila, byla to klasická aula a holé prostředí s vysokými stropy nevypadajícími nikdy moc dobře. Celou atmosféru vytvářel mladý "týpek" s kudrnatou hřívou mlátící do bubnů.

Bubeník na MBPFW 2014 Bubeník na MBPFW 2014

Seděla jsem přímo u něho a to byl zážitek, na který si vždycky rádi vzpomenete. Začaly hrát tóny hudby, kterou když člověk slyší, vytáhne mobil a aplikací Shazam stahuje, protože je tzv. "jiná", a o to přece v dnešní době jde. Být Different :)  Z pohledu laika musím podotknout k samotné přehlídce, že byla povedená.

Přehlídka MBPFW 2014 Přehlídka MBPFW 2014

Nešlo vyloženě pouze o přehlídkovou módu, ale některé kousky bych i já ráda měla v šatníku. Jednoduché materiály, střihy a přesto šik.

Přehlídka MBPFW 2014 Přehlídka MBPFW 2014

Všechny modelky vypadaly naprosto stejně, velké brýle a rozpuštěné vlasy, jednoduché, ale super! Co asi nikdy nepochopím .. Proč holka, aby se dostala na molo, musí vypadat jak ..promiňte to slovo, z koncentráku. Přála bych si, abych se dožila dne, kdy se to změní. A nedivila bych se, kdyby ten den nenastal. Můj názor je, že ženská, která má křivky a umí to nosit, může mít na sobě cokoliv a nemusí vypadat jak kostrbaté ramínko.. Ale to už jsme někde úplně jinde :) Každopádně akci celkově hodnotím za povedenou a za velký zážitek, ať už se jedná o cokoliv. Co se zde potvrdilo je, že ten, kdo to dělá jinak, vítězí ;) I vy buďte different s DifferentFasion.cz.

Veronika, pro kterou je být different srdeční záležitostí ;)

Publikoval: Team Different

Líbil se vám článek?

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Další informace