Heureka
+420 773 002 808 (pracovní dny, 9-17)

Korkové boty jsou eko-friendly

  28. 08. 2014      Ze světa módy

Každý se už někdy setkal s korkovými botami. Jedni je milují, druzí naopak. Představme si tento trend letošního léta. Korkové boty ať chceme nebo nechceme hýbou světem bot.

Extravagantní korkové boty, zdroj: google.com

Extravagantní korkové boty, zdroj: google.com

Naprostou klasikou mezi korkovými botami je bezesporu značka Birkenstock, jejíž historie sahá až k roku 1774, kdy byla značka v Německu zaregistrována. První boty Birkenstock dnešního typu se začaly vyrábět okolo roku 1900 a masový zájem o ně se datuje k 60.letům 20.století, kdy se z nich stal hit a postupem času také nadčasová klasika našich botníků. Korkovým botám Birkenstock nelze upřít jejich ortopedickou hodnotu a status zdravotní obuvi, za čímž občas bohužel lehce pokulhává méně atraktivní vzhled. Ale zase vzhled nelze hodnotit jako jasnou věc. Co se jednomu líbí, druhý může nesnášet ;)

Korkové boty Birkenstock, zdroj: google.com

Korkové boty Birkenstock, zdroj: google.com

Korková platforma na nás nyní pokukuje z mnoha výloh a právem se pyšní statutem trendu této letní sezóny. Klasický korkový vzhled ale zdaleka nemusí být nudný. Co říkáte na korkové pantofle v podání značky Desigual? Barevné kožené pásky přes nárt dodají botám tolik potřebný šmrnc a hravost. Korková platforma se zase postará o správnou stavbu nohy, ortopedické tvarování a pohodlí.

Korkové letní boty Desigual, zdroj https://www.DifferentFashion.cz

Korkové letní boty Desigual, zdroj www.different.cz

Ještě nemáte letní pantoflíčky k vodě nebo na pláž? Zvolte korek - je lehký, odolný a přírodní. Zamilujete se!

Publikoval: Team Different

Líbil se vám článek?

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Další informace