DÁREK - Sportovní taška Desigual ke každé objednávce nad 2 900 KčDÁREK - Taška Desigual k objednávce nad 2 900 KčTO CHCI!
Heureka
+420 773 002 808 (pracovní dny, 9-17)

Klobouk - doplněk, který nikdy nevyjde z módy

  07. 05. 2016      Ze světa módy

Klobouk je velkým hitem už několik sezón. Slamáky, cowboyské, ležérní, nebo elegantní verze jsou čím dál tím oblíbenější a není se čemu divit. Nejen, že nás chrání před sluncem a mrazem, ale zároveň je to stylový módní doplněk, který podtrhuje naši osobnost. 

klobouk scotchandsoda

Historie 
Ano, i klobouky mají svou vlastní historii. Historicky bychom je mohli zařadit do období starověké Mezopotámie nebo antického Řecka, do Evropy se ale rozšířily až v 15. století. Klobouky nosili císaři a důstojníci. Byly symbolem důstojenství a úcty na znamení smeknutí při pozdravu. Zkrátka klobouky se nosily snad odjakživa, hlava je přece jen důležitou součástí těla a nese celkem zásadní množství citlivých orgánů. Přirozeně se tedy nabízí, že je potřeba si tuto vzácnou ,,schránku" chránit, a tak se postupem doby pokrývky hlavy vylepšovaly a renovovaly, až vznikl klobouk. 

Klobouk ale nemá jen ochrannou funkci, o nějaké to století později se stal ozdobou mnoha gentlemanů a dam. Byly dokonce takové doby, že když ženy i muži vyšli na ulici bez klobouku, byl tento projev považován za vrchol neúcty. Samozřejmě za jistých režimů se tento ,,postoj" změnil a klobouky ustoupily do pozadí. Aktuálně se však tento módní trend vrací a i když jeho nošení neznamená tolik, co dříve, rozhodně podtrhuje naši smyslnost. Když kolem vás projde muž v klobouku, usmějete se a když dáma, otočíte se. Zkrátka musíte uznat, že je to krásná móda, která má vkus, styl a je different. 

Poslední zmiňovaná vlastnost ,,different" je pro nás velmi důležitá, protože díky ní i my na našem eshopu stylové a krásné klobouky nabízíme v sekci módních doplňků. Konkrétně od holandské značky Scotch & Soda a řecké značky Doca. Pohodlně se usaďte, kochejte se a nechte se inspirovat našimi kousky... ;)

Scotch & Soda

Doca

Publikoval: Differenta Team

Líbil se vám článek?

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Další informace