DÁREK - Sportovní taška Desigual ke každé objednávce nad 2 900 KčDÁREK - Taška Desigual k objednávce nad 2 900 KčTO CHCI!
Heureka
+420 773 002 808 (pracovní dny, 9-17)

Je důležité vědět, která barva vám více sluší? Ano!

  09. 12. 2014      Ze světa módy

Pokud jste si mysleli, že je jedno, jakou barvu si na sebe oblečete, tak vám tuto myšlenku budu muset vyvrátit. Světelné paprsky, které dopadají na vaše oblečení, z něj odrážejí barevné odstíny, které dopadají na vaši pleť. A té určité barvy jednoduše nesluší. Některé na vašem obličeji vypadají jako byste snědla něco špatného a jiné prostě jen vyvolávají vrásky, které se snažíte poschovávat. Každá máme barvu, která je naše oblíbená, ve které záříme a slýcháme odevšad, že nám to moc sluší. Taková barva vám dodává sebedůvěru, ubírá na věku a jste v ní krásnější.

Nejde však jen o barvu takovou, ale o přesný specifický odstín, který najdete i v make-upu. Pokud si nanesete správnou oční linku spolu se správným odstínem, budete mít rozzářený celý obličej, jako by vám na něj dopadávaly sluneční paprsky i za zamračeného počasí. Pokud věříte tomu, že modroočky mají vlastnit jen stíny v odstínech modré a zelenoočky zelené, tak se mýlíte. Barevný odstín musíte sjednotit s barvou pokožky a vlasů.

Barevná typologie Barevná typologie

Jarní teplý typ

Pokud máte kůži barvy slonoviny, průsvitně bledou a opalujete se především do červena, měla byste volit jemné pastelové tóny modré, šedozelené a tyrkysové. Zkuste také zlatohnědou. Linky by měly být spíše šedé nebo hnědé, vůbec ne černé.

Studený letní typ

Zbarví se vaše pokožka na slunci do oříškova? Pak vám budou slušet béžové tóny s narůžovělým odstínem. Na oči se pak hodí kouřové stíny nebo takové hnědé, spíše do šeda nebo červena. Chybu neuděláte ani se žlutou. Oční linky by měly být spíše zelené, tyrkysové či tmavě šedé.

Podzimní teplý typ

Teplý tón šampaňského nebo sytě zlato béžová, opálení do červena. Říká vám to něco? Tak pro vás se hodí tmavě hnědá či černá řasenka a linky v barvě stínů, které by měly mít odstín jantarové, cihlové, tyrkysové či oříškové.

Studený zimní typ

Jste olivová jižanka nebo máte tvářičky jako Sněhurka? Pak je pro vás nejlepší kombinovat jasné kontrastní barvy, bílošedé stříbřité stíny a odstíny uhlí. Slušet vám budou černé linky a řasenka může být též černá. Denní líčení by mělo být decentní.

 

Snad jste si vybrala svůj typ a budete se díky své barvě v tomto předvánočním shonu cítit lépe. Tak pěkné svátky.

Publikoval: Team Different

Líbil se vám článek?

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Další informace