Heureka
+420 773 002 808 (pracovní dny, 9-17)

Módní Poradna

Jak změřit velikost košile?

  09. 07. 2018      Jak se obléknout

Dobrý den,

chtěla bych příteli k narozeninám objednat košili, bohužel nevím, jak přesně ji mám změřit, abych objednala správnou velikost. Poradíte mi? 

 


Alena Divišová

Odpověď

Milá Aleno, 

Rozměry košil jsou uváděny obvodem límečku v cm. Ten se měří na vnitřní straně od dírky ke knoflíčku. Ostatní rozměry uvedené většinou nejsou, pokud tedy kupujete košili přes eshop, je třeba si míry na zákaznickém servisu nejlépe, ověřit.

pánská košile

V první řadě, budete muset svého partnera změřit. Vezměte krejčovský metr a obmotejte ho kolem krku pod ohryzkem, tak aby nebyl úplně upnutý. Zasuňte pod něj zepředu dva prsty. Změřené cm zaokrouhlete směrem nahoru. Výsledná velikost je velikost límečku košile, je to v zásadě základní velikost) a zároveň velikost konfekční pánské košilePokud váš muž nezapíná poslední knoflíček, doporučujeme košili o číslo menší

Nejlépe na mužích vypadá přiléhavá košile tak akorát na tělo. Aby tělo ani neobepínala, ale ani v ní neplavalo. Co se týče rukávů, tak by při upažení volně u těla měla manžeta košile končit někde u kloubu palce. A měla by být pouze tak široká, aby jemně obepínala náramkové hodinky. Doporučená délka košile je taková, že si v rozkroku spojíte přední a zadní díl. 

Hezký den za www.different.cz, přeje Nikol.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Další informace