Heureka
+420 773 002 808 (pracovní dny, 9-17)

Módní Poradna

Jak vyčistit skvrny od kávy?

  29. 03. 2019      Obecné otázky

Dobrý den,

potřebovala bych radu. Miluji kafe a nedám bez něj ani ránu. Jelikož nemám klasické sedavé zaměstnání, ale pracovní dobu trávím především v autě, jsem neustále od kávy :). Poradili byste mi, jak kávu nejeefektivněji vyčistit? 

 


Simona Štrobová

Odpověď

Milá Simono, 

můžeme vás uklidnit, nejste v tom sama. A tak pro vás máme hned několik tipů, jak kávu snadno a rychle z oblečení odstranit. 

 

 

 1. Studená voda
  Pokud máte možnost opláchněte látku ihned studenou vodou. Studená voda je v tomto případě velmi důležitá, jelikož při teplé se skvrny ještě více ,,zařírají" do hloubky. 
 2.  Citrónová šťáva
  Citrón je desinfekce. Pokapejte tedy textílii citronem a nechte alespoň 10 minut působit. Následně ji očistěte vlažnou vodou nebo hadrem.
 3. Kuchyňská sůl
  Smícháte-li sůl s vodou, potřete skvrnu od kávy a nechte chvíli působit, skvrna zmizí. Poté stačí skvrnu jen opláchnout studenou vodou.
 4. Vinný ocet
  Ocet, podobně jako citrón, dezinfikuje, čistí a dokonce konzervuje. Dejte na skvrnu ocet a nechce chvílku působit. Poté opět opláchněte studenou vodou a nezapomeňte vyprat, aby zmizel octový zápach.
 5. Jedlá soda
  Jedlá soda je skvělým pomocníkem při odstraňování nejrůznějších skvrn na textilu. Jedlou sodu smíchejte s vodou až vznikne ,,kašička". Tu naneste na skvrnu a nechte působit klidně hodiny, poté opláchněte studenou vodou.
 6. Peroxid
  Pokud máte na textilu už starší skvrnu od kávy, pak jednoznačně sáhněte po peroxidu vodíku společně s glycerinem, postříkejte skvrnu glycerinem a následně peroxidem. Nechte působit a opláchněte ve studené vodě. Nejprve se ale ujistěte na menším a méně nápadném kusu látky, zda nebude s peroxidem reagovat, abyste čistěním látku neponičili
 7. V posledním případě vám jistě pomůže čistírna. 

Hezký den za www.different.cz, přeje Nikol.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Další informace