Heureka
+420 773 002 808 (pracovní dny, 9-17)

Módní Poradna

Jak vyčistit nejčastější skvrny?

  05. 01. 2018      Obecné otázky

Dobrý den,

mám malou dcerku a ráda u vás nakupuji oblečení jak pro sebe, tak i pro ni. Malá je ale rozverná a samozřejmě nedává na oblečení pozor, takže se často peru s běžnými skvrnami, jako je čokoláda, zmrzlina na tričku atd. Bohužel se mi nedaří skvrny dostatečně odstranit tak, aby byly věci v perfektním stavu, poradili byste mi jak se nejlépe skvrn zbavit?  


Andrea Havlíčková

Odpověď

Milá Andreo, 

jak říká reklama na ,,Vanish, skvrn a špíny se zbavíš", tak můžeme z vlastních zkušeností Vanish doporučit na běžné skvrny. Nicméně, pokud poničíte oblečení skvrnami typu víno, káva nebo čokoláda, i Vanish na to může být krátký. Tráva, mastnota, pot nebo rtěnka jsou také velmi časté skvrny, na které máloco zabírá.

Nejúčinnější zbraní pro odstranění skvrn je však rychlost! Poničený kousek, tedy co nejrychleji namočte do studené vody. Teplou vodou byste totiž ,,zažřání" skvrny ještě více podpořila. Na skvrnu nalijte prací gel nebo prášek, nebo odstraňovač skvrn a vyhněte se drhnutí látky. Pouze nechejte chvíli volně působit. 

Velmi účinná je také jedlá sůl, například na skvrny od vína nebo od krve, ale také tříprocentní peroxid vodíku, vhodný pro bílé prádlo. Na skvrny od make-upu nebo od rtěnky dobře působí obyčejný líh. Na pot zase octový roztok, kyselina citrónová nebo jedlá sůl. 

Doufáme, že Vám tyto rady přijdou vhod, a vy u nás své dcerce nějaké hezké dětské oblečení zase pořídíte. 

dívčí šaty Desigual

Hezký den, Nikol z www.different.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Další informace