Heureka
+420 773 002 808 (pracovní dny, 9-17)

Módní Poradna

Jak vyčistit gumové boty?

  29. 07. 2019      Jak se obléknout

Dobrý den Differente,

mám od vás několik párů bot Melissa a Zaxy. Často je nosím, a tak se mi na nich udělali šmouhy od ošoupání a špíny, které se mi nedaří odstranit. Poradíte mi nějaké způsoby čištění?

Hanka

Odpověď

Milá Hanko, děkujeme za skvělý dotaz!Známe to snad všichni, šmouhy na gumových botách nebo podrážkách dokáží pořádně zkazit krásu celého outfitu. My vám dnes přinášíme 2 tipy na čištění gumových podrážek a plastových botek, které fungují!

1) Silná dvojka: Jedlá soda + prací prášek
Smíchejte jedlou sodu a prací prášek v poměru 1:1 (vyvarujte se používání bělících pracích prášků). Použijte lehce navlhčené houbičky nebo různě hrubé látky k nanášení a roztírání čistící směsi na boty. Vždy po očištění použijte jiný mokrý kus látky k omytí směsi z bot, aby nevznikly případné skvrny. Boty osušte nakonec dosucha.
Image titled Clean Rubber on Shoes Step 4Image titled Clean Rubber on Shoes Step 5


2) Na bílé botky: Hrdina Odlakovač
Odlakovač je skvělý pomocník na bílé botky, ale raději ho nepoužívejte na ty barevné. Tam by mohlo dojít k odbarvení. Namočte tampónek na odličování do odlakovače a jemně (nejlépe v rukavicích) otírejte povrch bílé boty. Nakonec botu omyjte čistou vodou. 
Image titled Clean Rubber on Shoes Step 13Image titled Clean Rubber on Shoes Step 14

Na Differentu najdete výběr těch nejkrásnějších gumových i plastových botek! Když už víte, jak je snadno čistit, tak už přeci nic nebrání tomu, pořídit si pár do botníku. Tak který si zamilujete? :) 
Krásný den přeje Markéta z Different.cz
Zdroj: WikiHow
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Další informace