DÁREK - Sportovní taška Desigual ke každé objednávce nad 2 900 KčDÁREK - Taška Desigual k objednávce nad 2 900 KčTO CHCI!
Heureka
+420 773 002 808 (pracovní dny, 9-17)

Módní Poradna

Jak se starat o látkovou roušku?

  26. 03. 2020      Jak se obléknout

Dobrý den,
dostala jsem od vás k nákupu krásnou roušku zdarma. Můžete mi dát tipy, jak se o roušku starat? Na kolik prát, jak moc roušku žehlit a skladovat? Slyšela jsem, že je i důležité roušku správně nandavat a sundavat. Jaká jsou pravidla ohledně nošení?
Děkuji
Dana S.

Odpověď

Milá Dano,
moc nás těší, že se vám rouška z Different.cz tak líbí. Rouška ovšem není pouze módní doplněk, jak dobře víme, ale v aktuální situaci zejména ochranný prostředek! Přikládáme tedy pár základních rad, díky kterým bude vás i vaše okolí rouška chránit a zároveň slušet! 
1.Nandaváme roušku
Pokud potřebujete roušku nandat či sundat, je důležité mít důkladně umyté ruce. Tím máme na mysli mnutí rukou pod proudem teplé vody s mýdlem po dobu 20 sekund či využití antibakteriálního gelu nebo dezinfekce. Nezapomínejte na části za nehty apod. A ještě jeden TIP! Pokud vás nebaví odpočítávat 20 sekund, zazpívejte si při mytí písničku “Kočka leze dírou”, skvěle to vychází! ;)
Při nasazování roušky se co nejméně dotýkáme obličeje a látky. Nedotýkejte se přední části, pouze roušku přetáhneme za dolní část přes bradu. Rouška by totiž měla zakrývat obličej hezky od od nosu až k bradě. 
2. Nošení roušky
Roušku noste 2 – 4 hodiny, jednoduše dokud není vlhká! Pak je nutná výměna, taková rouška by totiž nejen neplnila svůj účel, ale navíc by se pod ní množily patogeny jako plísně a kvasinky, které by našemu zdraví rozhodně neprospěly.
3. Sundaváme roušku
Sundání provádíme obdobně jako nandavání. Ruce máme znovu řádně umyté, přední části se zase nedotýkáme, a stahujeme za pomocí gumiček nebo tkaniček. 
V této chvíli považujete roušku za kontaminovanou a připravte ji na čištění!
 
4. Praní/čištění roušek
Roušku je nutné po nošení sterilizovat a toho lze dosáhnout jedním z následujících způsobů:
Roušku vyperte na nejvyšší teplotu, tedy alespoň 60 °C za použití dezinfekčních gelů. Poté roušku řádně vyžehlíme ještě za vlhka.
Jiná forma sterilizace je vyvaření roušky v hrnci s vodou a opět důkladné přežehlení. 
Čisté roušky skladujte v čisté uzavřené nádobě.
 
Takto ošetřené roušky vám budou nejen slušet, ale i skvěle plnit svůj účel.
Krásný den a #rouškyvšem!
Markéta za tým Different.cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Další informace