DÁREK - Sportovní taška Desigual ke každé objednávce nad 2 900 KčDÁREK - Taška Desigual k objednávce nad 2 900 KčTO CHCI!
Heureka
+420 773 002 808 (pracovní dny, 9-17)

Módní Poradna

Jak se starat o koženku a koženou kabelku?

  12. 08. 2019      Jak se obléknout

Dobrý den,

mám z Vašeho e-shopu krásnou koženku, ale ráda bych, aby mi vydržela v dobré kondici co možná nejdéle. Jaké základní tipy bych měla dodržet? Díky


Ivanka N.

Odpověď

Milá Ivanko,

zde přinášíme pár základních tipů,k maximálnímu prodloužení životnosti koženky nebo kožené bundy. 

Impregnujte co to jde!

Chemická ochrana je nezbytná, pokud máte v plánu bundu či boty nebo kabelku užívat v každém počasí. Časté změny vlhkosti totiž nemusejí kůži prospívat. Spolu s novým koženým kouskem si tedy opatřete i osvědčený impregnační přípravek na kůži a před prvním nošením kůži řádně ošetřete rovnoměrným postříkáním. 

Raději v suchu 

Kůže, byť sebekvalitnější, by neměla velmi promoknout. Totéž platípro koženku. Proto s sebou vždy noste deštník a vyvarujte se, pokud možno, dlouhodobému pobytu na dešti. Nemůžete-li již promoknutí zabránit, pak při první vhodné příležitosti umožněte dostatečné proschnutí, nejlépe při pokojové teplotě, nikoliv však v blízkosti topného tělesa a rozhodně ne v sušičce na prádlo). Takto vysoké teploty kůži neprospívají.

nePraní 

Kožená bunda je přesně ten typ oděvu, který je vhodný svěřit do péče profesionálů v čistírnách. Zde by měli zaručit kvalitní servis a správně použitou metodu praní, která kůži nijak nepoškodí. Pokud nechcete nebo nemáte možnost koženou bundu umístit do čistírny, pak se obecně doporučuje volit pouze ruční praní s použitím neagresivních pracích prostředků bez aviváže a nadměrného parfémování. Vyhněte se praní v pračce! To kůži neprospívá – hrozí ztráta barev a poškození jemných detailů. 

Pozor na žehlení 

Kůže vydrží i teplu žehlícího tělesa, nicméně nedoporučuje se používat příliš vysoké teploty. Koženou bundu raději žehlete vždy přes jinou tkaninu (například utěrku), případně nemusíte žehlit vůbec, neboť materiál je nepoddajný a nemá sklon ke krabatění. 

Chraňte před přímým světlem

Pobyt na slunci koženým bundám neprospívá stejně jako pobyt na dešti. Léto je tedy obdobím, kdy by měla kožená bunda viset na tvarovaném ramínku bezpečně uložena ve skříni. Koženku vyměňte třeba za slušivý kardigan!

Nezapoměňte, že v módních kouscích z Differentu se budete cítit jako ve své kůži. 

Tak si ulovte dnes něco pro sebe! ;)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Další informace