Heureka
+420 773 002 808 (pracovní dny, 9-17)

Módní Poradna

Jak prát boty v pračce?

  10. 05. 2019      Obecné otázky

Dobrý den,

chtěl bych se s vámi poradit. Mám bílé tenisky, často je nosím a neustálé čištění v ruce mě už nebaví, respektive jím nechci ztrácet čas. Poradíte mi jak ideálně prát boty v pračce, aby se mi neponičily? 

 


Adam Krásný

Odpověď

Milý Adame, 
 
děkujeme za váš dotaz. Ačkoliv se to nezdá, boty v pračce pere většina lidí. Samozřejmě je třeba odlišit, které boty v pračce prát lze a které vůbec ne. Kožené a semišové boty v pračce rozhodně neperte, mohl byste je rovnou vyhodit. V pračce můžete prát pouze boty látkové. 

Jak prát boty v pračce? 

Nejprve z bot vyndejte vložky, které vyčistěte ručně kartáčkem a pracím práškem a nechejte je oschnout. Poté z bot vyjměte tkaničky, ty můžete prát s běžným oblečením. Dobrý tip - svažte je k sobě tak, aby neproklouzly v bubnu vaší pračky. Samotné boty pak ponořte do kyblíku s vodou, do kterého můžete přidat i trošku jaru. Boty poté opláchněte čistou vodou.

Těsně před tím, než dáte boty prát, vyčistěte gumovou podrážku ideálně pastou na zuby nebo Cifem (čistícím prostředkem na koupelny). Pokud všechny tyto kroky splníte, vložte boty do pracího pytle, případně do povlaku na polštář, tím zabráníte případnému rozlepení a použijte ideálně prací gel. Některé pračky mají prací program přímo na boty. Pokud tento program vaše pračka nemá, nastavte praní na jemné tkaniny, teplotu vody na 30 °C a co nejnižší otáčky. Zabráníte tak možnému zkroucení bot. Po vyprání boty vyndejte a nechejte vysušit třeba na topení. Sušičku úplně vypusťte. 
 
jak prát boty v pračce
 
Hezký den za www.different.cz, přeje Nikol.
 
 
 
 
 
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Další informace