Heureka
+420 773 002 808 (pracovní dny, 9-17)

Módní Poradna

Jak oblékat postavu ve tvaru hrušky?

  10. 01. 2018      Jak se obléknout

Dobrý den, 

mám úzká ramena a pas, malá prsa, široké boky a stehna. Celý život s tím bojuji a popravdě netuším, jak se oblékat, abych to alespoň trochu zamaskovala. Můžete mně prosím poradit s mým typem postavy? 

 


Zita Kalvinová

Odpověď

Milá Zito, 

s vaším typem postavy nemusíte vůbec bojovat ani se tím nijak trápit, máte typicky ženskou postavu a chce to jen vyrovnat mírné disproporce. Toho docílíte tím, že připoutáte pozornost na horní polovinu těla. Počínaje výraznými šperky, nadýchaným účesem, hezkým makeupem, nebo různými čepicemi, klobouky, šátky atd. 

Obecně pro váš typ postavy platí nosit tmavší spodek, světlejší vršek. Nenoste nabírané střihy a lesklé materiály. Klidně si můžete obléci své oblíbené džíny a k nim výraznější vršek. Lichotit Vám bude hluboký, kulatý nebo lodičkový výstřih. 

Pokud ráda nosíte košile, měly by mít větší límce a kapsy, popřípadě vzory. Perfektní službu Vám prokáže také vrstvení v kontrastních barvách. Rozhodně nedoporučuji příliš dlouhé topy, pro zakrytí boků. Snažte se naopak svůj pas zdůraznit, například páskem. Zkusit můžete také moderní krátký top přes úzké tričko. 

Pokud ráda nosíte sportovní styl, vybírejte si mikiny nebo trika s kapucí. Při výběru kalhot se zaměřte na rovné střihy nebo zkuste kalhoty mírně do zvonu. Nedoporučuji ale bokové kalhoty, mají totiž tendenci nohy zkracovat. Naopak byste se měla snažit nohy prodloužit. Toho dosáhnete správnou dostatečnou délkou kalhot. Když už kalhoty na léto, tak v délce ke kolenům nebo nad. 

Pokud nosíte sukně, pak je pro Vás nejlepší ,,áčkový" střih. Délka záleží jen na Vás. Opět platí, že v jednoduchosti je krása, vyhněte se tedy výrazným vzorům. Výjimku můžete udělat pokud zvolíte sukni se svislými pruhy. 

Asi největší službu Vám prokážou podpatky, které postavu opticky prodlouží. Pokud ale raději nosíte tenisky, zkuste si vybírat jednobarevné a úzké tvary jako například tenisky Converse. V zimě pozor na kozačky, volte vždy výšku pod kolena, nikoliv kotníčkové, opět jednoduché, nevzorované. Také se zaměřte spíše na ty špičaté, kulatá nebo hranatá špička Vaší postavě lichotit nebude. 

Co se šatů týče, můžete volit splývavé, volnější nebo oversize střihy. Zkrátka takové, ve kterých se budete cítit příjemně a pohodlně. 

Doufám, že jsem Vám alespoň trochu poradila a Vaše trápení se promění v radost, Vaše nedostatky v přednost a Váš smutek v hrdost, že jste Different.  

dámské šaty Desigual

Hezký den, Nikol z www.different.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Další informace