Heureka
+420 773 002 808 (pracovní dny, 9-17)

Módní Poradna

Jak oblékat postavu typu obdélník?

  14. 02. 2018      Jak se obléknout

Dobrý den,

mám rovnoměrnou postavu. Široká ramena, boky a rovný pas, někde jsem se dočetla, že se mému typu postavy říká obdélník, a tak by mě zajímalo, jak se mám vlastně správně oblékat. Abych podtrhla přednosti a zakryla nedostatky. Ráda oblékám módní kousky a ráda nosím šaty a spíše elegantnější styl. 


Eva Široká

Odpověď

Milá Evo, 

charakteristickým rysem pro tzv. „obdélník“ neboli typ postavy ve tvaru písmene „H“ je typicky chlapecká postava, kdy ramena jsou stejně široká jako boky a postava má nevýrazný pas. Máte typickou chlapeckou postavu, a tak ráda nosíte šaty a elegantnější kousky, abyste se cítila více žensky. To chápeme. Jak toho tedy docílit? Vytvořte si křivky!

Vaším cílem bude vytvoření iluze ženských křivek. Noste pásky, korzety, vypasované vršky, zkrátka vše, co vám vytvoří pas. Široký pásek v pase je výbornou volbou, postavu opticky přeštípne a vytvoří efekt tzv. přesýpacích hodin. Pokud milujete elegantní styl, pak vás rozhodně potěší, že byste měla nosit pouzdrové sukně a šaty. A rozhodně nic nezkazíte kousky, s vyšším pasem, ať už zvolíte sukně, kraťasy nebo kalhoty. Bát se ale nemusíte ani dalších podstatných ženských detailů, jako jsou hlubší výstřihy, nebo výstřihy typu ,,voda", také triček a topů z jemných materiálů se zdobením na prsou, atd. Šaty můžete doplňte výrazným náhrdelníkem, kterým přitáhnete pozornost k obličeje. 

Pokud jste máte štíhlou postavu, nebojte se použít více vrstev. Co se týče sak a kabátů je vhodný mít pevný a přiléhavý střih. Rozhodně pro vás platí pravidlo zvýrazňovat pas! Vyvarujte se rovným a neforemným střihům. Nic však nezkazíte oversize kousky, ty skryjí vše a naopak vyzdvihnou štíhlé nohy i ruce. Pozornost můžete upoutat také zajímavými botami, jaro se blíží, a tak si můžete pořídit například netradiční plastové boty Melissa

 

 

dámské šaty Desigual

Hezký den, za www.different.cz Nikol. 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Další informace