Heureka
+420 773 002 808 (pracovní dny, 9-17)

Co v roce 2018 vládne stylu? Desigual Denim!

  26. 02. 2018      Ze světa módy

To, že se džíny nosí už asi dvě století není nic nového. To, že se v poslední době džínovina kombinuje nehledě na odstíny, na to už jsme si také zvykli. Ale to, že Desigual v nové kolekci jaro/léto 2018 přichází s naprosto nádhernými, nápaditými a originálními denimovými kousky, na to si zvyknout teprve budeme muset a rozhodně bychom neměli nechat našeho shopaholic ducha spát. 

Pravdou je, že denim se vždycky nosil, nosí a nosit bude! Jak jsme k němu vůbec přišli a jak vznikl? Pojďme si před tím, než začneme ty nové nádherné kousky lovit, něco říci! Pojďme se vrátit do historie a připomenout si jak denim vlastně na módní svět přišel. 

Modrý pracovní oděv z tkanin podobných denimu nosili námořníci v italském Janově už v 17. století (ze zkomoleného francouzského Jannes vzniklo asi o 200 let později slovo jeans). V polovině 19. století začal Levi Strauss v USA prodávat pracovní oděvy z materiálu denim. Výrobky měly na trhu velký úspěch, jejich provedení bylo v roce 1873 zčásti patentováno (upevnění kapes nýty atd.) a denim se brzy stal obrovsky oblíbený v módním světě.

Teď už ale dost z historie. Právě tady a teď pro vás máme jasná a právě aktuální fakta. A to - Materiál, který má styl a osobité módní kouzlo. Materiál, který si zamilujete. To je DENIM. A nám dorazily desítky nových módních kousků z kolekce DESIGUAL SS18. Pohodlně se usaďte a vyberte si ten svůj! A doplňte ho třeba botami z nové kolekce MELISSA SS18. Mňam!

 

Publikoval: Differenta Team

Líbil se vám článek?

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Další informace