Heureka
+420 773 002 808 (pracovní dny, 9-17)

Cirque du Soleil pro Desigual

  12. 06. 2013      Ze světa módy

Španělská značka oblečení Desigual znovu nachystala i limitovanou řadu CIRQUE DU SOLEIL, která byla vytvořena ve spolupráci s tímto největším světovým cirkusem. Co to vlastně Cirque du Soleil je?

Cirque du Soleil (při překladu z francouzštiny toto slovní spojení znamená „Sluneční cirkus“) je společnost založená roku 1984 pouličními umělci Guyem Laliberté a Danielem Gauthierem. Tato zábavní společnost sídlí v Montrealu v Kanadě. Cirkus se skládá z několika souborů trvale usídlených a několika dalších souborů, které cestují po celém světě.

Cirque du Soleil Cirque du Soleil

Cirque du Soleil je popisován jako moderní cirkus, kromě pozoruhodných vystoupení však klade důraz i na příběh svých představení. A tuto myšlenku se snažili dát do každého kousku oblečení v limitované kolekci Desigual. Cirque du Soleil vychází z tradice klasických cirkusů. Liší se ale tím, že  ve svých vystoupeních nevyužívá zvířata. Představení samotná jsou směsicí prvků různých pouličních vystoupení, opery, baletu, cirkusových představení a rockové hudby. Ke každému představení hraje živá hudba, která je složena přímo pro danou show. Vynikají i velmi barevné a kreativní kostýmy. Všechny tuniky, šaty, trička, kalhoty, kabelky a doplňky z limitované kolekce Desigual Cirque du Soleil v sobě nesou kreativnost těchto kostýmů a hlavní myšlenky a postavy tohoto luxusního cirkusu.

Mezi zkušenými cirkusovými účinkujícími je Cirque du Soleil považován za jeden z nejlepších světových cirkusů, hlavně kvůli velice nadprůměrným platům a výhodám, které svým zaměstnancům nabízí.Cirque du Soleil vydal spoustu DVD s představeními. Také např. celovečerní film Alegría čerpající ze stejnojmenné živé show nebo film pro kino IMAX - Journey of Man.Cirque du SOleil již zavítal i do České republiky. Poprvé ho Praha hostila v tehdejší Sazka aréně s show Delirium v roce 2007. A tři roky na to v roce 2010 s jednou z nejstarších a nejúspěšnějších show Saltimbanco, ve které dokonce účinkuje i jeden český akrobat - Jakub Plšek. I v letošním roce se připravuje v Praze další show tohoto cirkusu.

Catwalk - Desigual kolekce Cirque du Soleil Catwalk - Desigual kolekce Cirque du Soleil

Když se v ČR poprvé kolekce oblečení Desigual Cirque du Soleil objevila, tak se setkala s velkým zájmem pro její skvělé nápady a designy. Další zajímavostí je, že každý kousek oblečení - dámské šaty, kabelky, dámská barevná trička, luxusní tuniky, barevné doplňky - to vše na sobě nese kapsli, ve které je ustřižený kousek přímo z kostýmů artistů tohoto světového cirkusu:) Desigual vždy vymyslí něco jiného... asi chce být také DIFFERENT;)

Publikoval: Team Different

Líbil se vám článek?

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Další informace