Heureka
+420 773 002 808 (pracovní dny, 9-17)

Black Friday 2020

  29. 01. 2019      Ze světa módy

Co je Black Friday, proč byste měli během tohoto ,,svátku" nakupovat,  jak to vlastně všechno začalo a kdy bude letošní Black Friday? To se dozvíte v tomto článku. V Česku ještě před krátkým časem byl pojem Black Friday víceméně cizí slovo. Dnes už si tento den kroužkujete v diáři.  V překladu je Černý pátek svátkem všech shopaholiků.

Black Friday

Co je to Black Friday?

Jednoduše by se dalo říci, že Black Friday startuje  předvánoční nákupní horečku, kdy v online i v offline obchodech začíná období výprodejů a slev.  Prázdné regály, rvačky před štendry a kilometrové fronty u kasy. Takle to vypadá v USA a v Kanadě. Černý pátek vznikl totiž právě ve Spojených státech amerických.  Je to vždy den po Dni díkůvzdání, tedy čtvrtý pátek v listopadu. Letos Black Friday vychází na 29. listopadu.

Jak to všechno začalo?

Proč právě “Černý pátek”? Historek o vzniku názvu Black Friday je mnoho, jedna z nich říká, že po Dni díkůvzdání v USA tradičně následoval velký dopravní zmatek, protože se lidé houfně valili za nákupy. Právě kvůli zácpám a jiným dopravním problémům dostal tento den už někdy v 60. letech přívlastek černý.

V Čechách tradici Černého pátku zavedla v roce 2011 společnost Apple, kdy ve slevě nabídla několik produktů.  Od té doby tuto myšlenku převzalo několik českých obchodů a dnes můžete využít slevové akce téměř ve všech obchodech i na eshopech. Na našem eshopu navíc máte jistotu, že se o své vybrané kousky neporvete. Maximálně s myší a klávesnicí. 

▶️  BLACK FRIDAY  ◀️

Publikoval: Differenta Team

Líbil se vám článek?

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Další informace