Heureka
+420 773 002 808 (pracovní dny, 9-17)

Balerínky - historie nejoblíbenějších dámských bot

  20. 05. 2014      Ze světa módy

Znáte ten pocit, když končí zima a těšíte se, až vytáhnete z botníku letní boty? Uklidíte kozačky do krabic a naleštěné balerínky vystavíte do poliček? Většina žen se této aktivitě začne věnovat už v únoru s příchodem prvního teplého paprsku a doufá v rychlý nástup jara.

Jarní podoba botníku - balerínky všech barev. Zdroj: google.com Jarní podoba botníku - balerínky všech barev. Zdroj: google.com

Balerínek máme každá doma nepočítaně- ať už ty elegantní modely, sportovní nebo stylové plastové baleríny. Znáte ale jejich původ a historii? Balerínky, jak už název napovídá, mají hodně společného s baletem. První balerínky vznikly jako baletní boty, které pro svého syna navrhla už na konci 40. let Rose Repetto.

baleriny,balerinky První a klasické balerínky, které dobyly svět.

Rose Reppeto se stala návrhářskou jedničkou a s prosbou o vytvoření balerínek se na ní obracely i hvězdy takového formátu jako Brigitte Bardot. Právě tato herečka jim dodala slávu a z balerínek se stal nefalšovaný hit mezi dámskými botami na dalších mnoho desítek let.

V osmdesátých letech začaly balerínky trochu umírat, když zemřela návrhářka Rose Repetto. Lidem se s upadnutím její značky začaly zdát balerínky tak trochu okoukané.

Nicméně bylo jasné, že takhle pohodlná a přitom krásná a ženská bota se musí vrátit na výsluní. V roce 1999 Jean-Marc Gaucher značku balerínek Repeto koupil a zase jí posadil na pomyslný trůn botové slávy. Balerínky jsou teď jedním z nejoblíbenějších typů bot. Je to asi tím, že podpatky tak trochu po čase bolí a každou ženu baví si občas tak trochu "oddychnout".

Už teď je jasné, že - jak to v módě bývá - chvíli budou méně v kurzu, chvíli více, ale nikdy už jim nikdo neodpáře punc jasné módní klasiky.

I taková je podoba dnešních balerínek - plastové boty Crocs, www.DifferentFashion.cz I taková je podoba dnešních balerínek - plastové boty Crocs, www.Different.cz

Nyní už si nedokážeme představit jaro či léto bez balerín, jejichž typů, tvarů a střihů je dnes nepočítaně. My fandíme hlavně těm plastovým balerínkám, které jsou prakticky bezúdržbové a vydrží na mnoho sezón ;)

Plastové a voňavé balerínky Melissa, www.DifferentFashion.cz Plastové a voňavé balerínky Melissa, www.Different.cz

Není to o tom stát stále na podpatcích... můžete být different i pohodlněji ;)

Publikoval: Team Different

Líbil se vám článek?

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Další informace